Diagnostyka biochemiczna HPLC

Sama metoda rozdzielania chromatograficznego jest znana od ponad 100 lat. W 1905 roku rosyjski uczony Michaił Cwiet opublikował pierwsze prace, dotyczące rozdzielenia barwników roślinnych. Przez kolejne lata technikę chromatografii udoskonalano poprzez rozwój części sprzętowej oraz kolumn chromatograficznych, a także przez tworzenie nowych aplikacji.

Już w połowie XX w. zaczęto stosować zestawy chromatografii cieczowej do rutynowych analiz w zakresie chemii klinicznej.

Niestety skomplikowanie zestawów chromatograficznych, w porównaniu z dedykowanymi analizatorami biochemicznymi i immunologicznymi, spowodowały, że chromatografia cieczowa nie stała się popularnym narzędziem w rękach diagnostów. Raczej okazała się techniką niszową w nielicznych ośrodkach, gdzie jej stosowanie było i jest konieczne dla uzyskania wiarygodnych wyników laboratoryjnych.

Na szczęście ta tendencja się zmienia i coraz więcej laboratoriów poszerza swoją ofertę o analizy z wykorzystaniem chromatografii cieczowej.

Najczęściej spotykanymi aplikacjami są oznaczanie amin biogennych, homocysteiny, niektórych witamin oraz terapia monitorowana wybranych leków.

Chromsystems jest wiodącą globalną firmą dostarczającą gotowe do użycia zestawy odczynników i materiały eksploatacyjne do rutynowej diagnostyki klinicznej za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej.

Oferta produktów obejmuje kompletne zestawy odczynnikowe, a także kontrole jakości i kalibratory, wszystko to zapewnia bardzo dokładne i ekonomiczne analizy w laboratorium.

Analizy można rozpocząć natychmiast, a metody przygotowania próbek wymagają minimum pracy i czasu pracowników.

Produkty są zgodne z CE-IVD, spełniając wymagania prawne dla laboratorium.

Kontrole jakości są oparte na ludzkich matrycach, takich jak surowica, osocze i mocz, co zapewnia maksymalną dokładność wyników i zgodność z przepisami.

Oferujemy produkty wysokiej jakości z doskonałym programem wsparcia i obsługą naszych klientów.